


Rolex Explorer II
Klokken for utforskere
Oyster Perpetual Explorer II er den perfekte klokken for alle som oppsøker klodens mest avsidesliggende steder, og gjerne i ekstreme miljøer.
Takket være 24-timersvisningen kan brukeren tydelig skille mellom dag- og nattetid.
Takket være 24-timersvisningen kan brukeren tydelig skille mellom dag- og nattetid.
No items found.


Miljøer som fjelltopper, hav, vulkaner og polarområder har alltid vært eksperimentelle terreng for Rolex.
Oyster Perpetual-klokker har vært med på en rekke ekspedisjoner til Himalaya – blant annet gruppen som Sir Edmund Hillary og Tenzing Norgay Sherpa var en del av da de ble de første klatrerne som nådde toppen av Everest 29. mai 1953 – og har blitt brukt av oppdagelsesreisende som har utforsket de fjerneste områdene av verdenen på tvers av ørkener, ved polene eller i planetens dybder. I disse ofte barske og ukjente omgivelsene kan det bli umulig å skille mellom dag og natt. For huleforskere, som tilbringer flere dager i strekk i mørket, eller for polarekspedisjoner som ferdes under midnattssolen eller gjennom endeløse netter, er Explorer II med 24-timers visning, en uunnværlig del av utstyret deres.


Laget for oppdagelser
Explorer II ble introdusert i 1971, og på samme måte som Explorer er den et symbol på Rolex’ delaktighet i noen av verdens viktigste oppdagelser. Takket være 24-timersvisningen med en ekstra, oransje timeviser og gravert bezel gjør Explorer II det lett å skille mellom dag og natt – noe som er praktisk på steder hvor det er vanskelig å vite tiden på døgnet, som i huler og, i enkelte perioder av året, på polene – og å lese av tiden i en annen tidssone.


Oyster-lenke
Explorer II er tilgjengelig i Oystersteel på en treleddet Oyster-lenke. Denne lenken er utstyrt med en Oyster-spenne med sikkerhetslås fra Rolex, som forhindrer utilsiktet åpning av spennen. Den har med Easylink-forlengelseslenken for komfort utviklet av Rolex, som lar brukeren enkelt øke lenkelengden med omtrent 5 mm for ekstra komfort under alle omstendigheter.


Chromalight-belysning
Explorer II er en svært lesbar klokke under alle forhold. Den enkle urskiven med høy kontrast er lett å lese av selv i mørket takket være Chromalight-urskiven; timemarkørene og viserne er fylt eller belagt med et selvlysende materiale som avgir et varig blått skinn.


Kaliber 3285
Explorer II drives av kaliber 3285, et selvtrekkende mekanisk urverk som i sin helhet er utviklet og produsert av Rolex. Klokken er et eksempel på fullkommen teknologi, og urverket har en rekke patenterte løsninger. Den tilbyr enestående ytelse, spesielt når det gjelder presisjon, gangreserve, bekvemmelighet og pålitelighet.


Superlative Chronometer-sertifisering
Explorer II har Superlative Chronometer-sertifisering. Denne eksklusive betegnelsen tildeles hver eneste klokke som forlater Rolex sine verksteder, og bekrefter dens fremragende ytelse på håndleddet. Denne sertifiseringen er strengt kontrollert av internasjonalt anerkjente uavhengige sveitsiske organisasjoner.
Superlative Chronometer-status symboliseres av det grønne seglet og inkluderer fem års internasjonal garanti.
Superlative Chronometer-status symboliseres av det grønne seglet og inkluderer fem års internasjonal garanti.















