

For å sikre høy presisjon og pålitelighet gjennomgår hver Rolex-klokke en rekke grundige tester etter montering. Alle nye Rolex-klokker som kjøpes hos offisielle forhandlere, har fem års internas-jonal garanti. Når du kjøper en Rolex, fyller forhandleren ut et garantikort som bekrefter at klokken er ekte.
Den femårige garantien som gjelder for alle Rolex-modeller, er knyttet til det grønne seglet – et symbol på klokkens status som Superlative Chronometer. Denne eksklusive sertifiseringen bekrefter at klokken har bestått en rekke tester utført av Rolex i egne laboratorier og etter egne kriterier, i til-legg til de offisielle sertifiseringskriteriene fra COSC.
Hver Rolex kommer i en vakker grønn presentasjonseske som beskytter og bevarer klokken. Presentasjonsesken er også et symbol på å gi, og derfor er det viktig – hvis klokken er en gave – at mottakerens første møte med klokken setter stemningen for opplevelsen som venter inni.
Intens svart urskive
Hver urskive er et lite kunstverk. Fargen, refleksjonene og overflatestrukturen gir, sammen med de dekorative elementene og den helhetlige designen, klokken dens iboende karakter. Rolex utfører selv alle aspekter av utviklingen og produksjonen av urskivene. Prosessen involverer en rekke trinn og operasjoner som krever spesifikk ekspertise, fra de første skissene, via farging og innsetting av applikasjonene, til siste inspeksjon. Noen av disse ferdighetene – som for eksempel emaljering – stammer fra urmakerkunstens tidlige dager. Andre er en del av toppmoderne teknologi, som for eksempel påføring av magnetroner, en kompleks teknikk for farging av overflaten på urskiven ved å legge på en tynn film med et materiale i et vakuum. I produksjonen av Rolex-urskiver møtes tradisjonelle ferdigheter og moderne teknologi i en perfekt kombinasjon som oppsummerer varemerkets filosofi, nemlig å strebe etter høyest mulig kvalitet for å oppnå et perfekt, langvarig resultat.


Buet og rillet bezel
Denne enkle og elegante klokken har en slank urkasse med en bezel der den nedre delen har tynne riller og den øvre er buet.


18 kt hvitt gull
I kraft av å drifte sitt eget eksklusive støperi har Rolex den enestående evnen til å støpe 18 kt. gullegeringer av høyeste kvalitet. I henhold til andelen sølv, kobber, platina eller palladium som tilsettes, oppnås forskjellige typer 18 kt. gull: gul, rosa eller hvit. De er laget med bare de reneste metaller og inspisert nøye i et internt laboratorium med avansert utstyr, før gullet blir dannet og formet med samme møysommelige fokus på kvalitet. Rolex sin forpliktelse til utmerkethet begynner ved kilden.


Tilgjengelige modeller
Alle Rolex-klokkene blir montert svært forsiktig for hånd, for å garantere eksepsjonell kvalitet. Disse høye standardene betyr naturligvis at Rolex har en begrenset produksjonskapasitet, og dette kan til tider føre til at etterspørselen etter Rolex-klokkene overgår denne kapasiteten.
Det kan derfor forekomme at enkelte modeller ikke er tilgjengelige. Nye Rolex-klokker selges kun av offisielle Rolex-forhandlere. De bestemmer selv hvilke klokker de vil føre og mottar regelmessig nye produkter.
Askeland er stolte av å være en del av det verdensomspennende nettverket av offisielle Rolex-forhandlere, og de kan gi mer informasjon om tilgjengeligheten til Rolex-klokkene.

